Nowości
Lubuska Akademia Rzemiosła przypomina o możliwości zapisania się do szkoły na nowy rok szkolny 2018/2019. Będą przyjmowane osoby chcące rozpocząć naukę w klasie pierwszej, drugiej i trzeciej. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Kształcenie jest bezpłatne i odbywa się w klasie wielozawodowej w cyklu 3 letnim.
Warunkiem przyjęcia do szkoły jest świadectwo ukończenia gimnazjum oraz nieukończony 18 rok życia w dniu 1 września 2018 r. Więcej informacji w zakładce Rekrutacja.
Cukiernik
Kucharz
Mechanik pojazdów samochodowych
Elektryk
Lakiernik
Sprzedawca
Stolarz
Elektromechanik pojazdów samochodowych
Fryzjer
Fotograf
Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
Ślusarz
Wędliniarz
Piekarz
Tapicer
Betoniarz-Zbrojarz
Blacharz samochodowy
Dekarz
Elektromechanik
Kamieniarz
Krawiec
Monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych
Murarz - tynkarz
Blacharz
Cieśla
Drukarz
Introligator
kominiarz
monter-elektronik
monter izolacji budowlanych
MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W MIEŚCIE ZIELONA GÓRA
Izba Rzemieślnicza i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze jako Partner Projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra - projekty realizowane poza formułą ZIT" nr RPLB.08.04.01-08-0022/16 składa Zapytania Ofertowe dotyczące wyposażenia pracowni dla Lubuskiej Akademii Rzemiosła.
Zapytania Ofertowe wraz z załącznikami znajdują się na stronie Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich
Oferty dotyczące poszczególnych Zapytań Ofertowych należy złożyć do 21 listopada 2017 r. do godz. 12:00 w Biurze Projektu
tj. Izba Rzemieślnicza i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze przy ul. Reja 9, Sekretariat I piętro
Pytania i odpowiedzi dla Zapytania Ofertowego nr 2 znajdują się TUTAJ
Opis projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra - projekty realizowane poza formułą ZIT" znajduje się TUTAJ
Beneficjentem projektu jest Miasto Zielona Góra, natomiast jednym z Partnerów jest Izba Rzemieślnicza i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze, a tym samym Lubuska Akademia Rzemiosła. Projekt potrwa do 30 czerwca 2022 r. i weźmie w nim udział 4 tysiące uczniów szkół zawodowych oraz 122 nauczycieli.
Projekt ma przynieść dla naszej szkoły m.in.:
- podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów poprzez m.in. szkolenia, kursy i staże
- wyposażenie i doposażenie pracowni jako modernizacja procesu kształcenia
TARGI EDUKACYJNO-ZAWODOWE
Miasto Zielona Góra zaprasza uczniów ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w targach edukacyjno-zawodowych, które odbędą się 26 kwietnia w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.
Targi to inicjatywa o charakterze cyklicznym realizowana w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra – projekty realizowane poza formułą ZIT”. Celem wydarzenia jest przede wszystkim zapoznanie młodzieży z aktualną ofertą edukacyjną szkół wyższych, policealnych oraz zawodowych, a także przygotowanie jej do świadomego oraz odpowiedzialnego planowania swojej przyszłej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Uczestnictwo w targach sprzyja także kształtowaniu postaw przedsiębiorczych i proaktywnych oraz umacnianiu samoświadomości młodzieży w zakresie posiadanych predyspozycji zawodowych.
W tegorocznych targach swój udział potwierdziły nie tylko wiodące uczelnie wyższe z regionu oraz pobliskich województw, ale także lokalne szkoły policealne i zawodowe (technika i szkoły branżowe) oraz szereg instytucji reprezentujących tzw. otoczenie społeczno-gospodarcze, w tym m.in.: agencje zatrudnienia, instytucje rynku pracy, potencjalni pracodawcy oraz przedstawiciele trzeciego sektora.
Podczas targów odbędzie się także cykl prelekcji na temat automotywacji, a uczniowie zainteresowani diagnostyką doradczą będą mogli skorzystać z profesjonalnego wsparcia doradców zawodowych, którzy pomogą w określeniu ich predyspozycji oraz zainteresowań, jak również doradzą w wyborze zawodu oraz dalszego kierunku kształcenia.
Jeżeli zależy Ci na dobrym wyborze szkoły, a rozwój zawodowy odgrywa dla Ciebie kluczową rolę,
Nie czekaj! Przyjdź na targi i daj się poznać!
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!